Založ si blog

Mali by sme sa k sebe chovať ako ľudia😊


Chcela som sa s vami podeliť o pre mňa dôležitú vec. Brigádujem ako čašníka a musím povedať, že ma to dosť baví.

Obsluhujem na oslavách, takže mám šancu sa pozoznamovať s ľuďmi aj z rôznych národov. Je celkom smutné, že lepšie sa mi obsluhovalo na zahraničnej svadbe ako na slovenskej. Keď som videla ten prístup zahraničných ľudí (brazílčanov, angličanov, francúzov,..) k nám čašníkom, tak som bola veľmi potešená. Boli veľmi milí a aj ochotní mi pomôcť keď videli že sa niečo rozbilo. Toto sa však neda povedať o nás slovákoch. Rozbili poháre a keď som to išla upratať, tak začali akurát do mňa sácať aj keď som ich milo poprosila aby po tom nešliapali a neublížili si.

Nechcem nás tým samozrejme uraziť a väčšina slovákov bola tiež celkom milá. Ale nezabudnem na svoj zážitok z predpár týždňov.

Na svadbu prišli večerní hostia, tak som ich išla samozrejme obslúžiť. Bohužiaľ som mala v pätách ženíchovho tatina a neustále mi niečo hovoril ale nedalo sa mu rozumieť. Tiež mohol pochopiť, že už 5 hodín som bola pri reprákoch a bola som celá ohučana, tak mohol trošku artikulovať. Niečo mi zamrmlal do uší a ja som samozrejme počula hatlaninu. Snažila som sa mu vysvetliť že mu nerozumiem ale ešte na mňa vyletel a začal nadávať. Keď mi konečne pomohla jedna slečna ktorá pri tom bola, tak som mu doniesla čo si žiadal a zrazu som len počula „ďakujem srdiečko“.

Je vtipné že najskôr na mňa navreštal ako na malé decko a potom som bola srdiečko. Nikdy som asi nebola tak vytočená ako vtedy, no zvládlo sa to a svadba pokračovala bezchybne.

Týmto malým úryvkom som chcela len poprosiť aby ste sa ku nám ako čašníkom nechovali ako k sluhom ale ako k ľuďom. Tiež máme city a mrzí nás keď sa nám niečo nepodarí, nemusíte nám hneď nadávať.

Moje pocity na „dnešný svet mládeže“

20.05.2017

Týmto článkom sa chcem podeliť o svoje pocity. A to je, že ma mrzí keď vidím dnešné deti, či už v mojom veku alebo mladšie ako držia v ruke fľašu s alkoholom alebo cigarety. V prípade, viac »

Moderná doba (môj názor)

11.04.2017

Celkom ma mrzí táto moderná doba. Nemôžem povedať, že sama do nej nezapadám, ale keď vidím tie dnešné deti je mi to celkom ľúto. Ja keď som bola asi šiestačka na základnej škole a išli viac »

Prístup učiteľov kedysi a teraz.

08.04.2017

Mala som tú česť sa porozprávať s jedným z učiteľov a dozvedela som sa niečo, čo je pre mňa dosť zaujímavé. Kedysi údajne chodili učitelia aj domov k rodičom žiaka a preberali tam jeho viac »

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bielorusko zavrhlo návrh na zmenu dejiska rokovaní o spôsoboch urovnania konfliktu v Ukrajine

19.01.2018 12:10

Minister Makej upozornil, že pokiaľ ide o Donbas, je to "konflikt v našej rodine, v našom regióne, a my sme životne zainteresovaní na jeho vyriešení".

Martin Schulz, šéf SPD, Nemecko

SPD cmúľa horkú pilulku

19.01.2018 12:00

Bude to partnerstvo číslo tri s Angelou Merkelovou? Alebo nemecká sociálna demokracia v poslednej chvíli odíde od oltára?

Afrín Protest Sýria

Turci ostreľujú sýrsky Afrín. Kurdov, ktorí ho ovládajú, označili za teroristov

19.01.2018 11:56

Turecký minister obrany povedal, že Ankara vojenskú operáciu konzultuje s Moskvou.

Maďarsko SR Borsó Hejce spomienka katastrofa

Pri Hejciach si pripomenuli 12. výročie leteckého nešťastia

19.01.2018 11:50

Na kopci Borsó sa 19. janára 2016 zrútilo lietadlo s 43 ľuďmi na palube, ktorí sa vracali z misie KFOR z Kosova. Nehodu prežil iba jeden vojak.

remember

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4522x
Priemerná čítanosť článkov: 904x

Autor blogu

Kategórie