Založ si blog

Mali by sme sa k sebe chovať ako ľudia😊


Chcela som sa s vami podeliť o pre mňa dôležitú vec. Brigádujem ako čašníka a musím povedať, že ma to dosť baví.

Obsluhujem na oslavách, takže mám šancu sa pozoznamovať s ľuďmi aj z rôznych národov. Je celkom smutné, že lepšie sa mi obsluhovalo na zahraničnej svadbe ako na slovenskej. Keď som videla ten prístup zahraničných ľudí (brazílčanov, angličanov, francúzov,..) k nám čašníkom, tak som bola veľmi potešená. Boli veľmi milí a aj ochotní mi pomôcť keď videli že sa niečo rozbilo. Toto sa však neda povedať o nás slovákoch. Rozbili poháre a keď som to išla upratať, tak začali akurát do mňa sácať aj keď som ich milo poprosila aby po tom nešliapali a neublížili si.

Nechcem nás tým samozrejme uraziť a väčšina slovákov bola tiež celkom milá. Ale nezabudnem na svoj zážitok z predpár týždňov.

Na svadbu prišli večerní hostia, tak som ich išla samozrejme obslúžiť. Bohužiaľ som mala v pätách ženíchovho tatina a neustále mi niečo hovoril ale nedalo sa mu rozumieť. Tiež mohol pochopiť, že už 5 hodín som bola pri reprákoch a bola som celá ohučana, tak mohol trošku artikulovať. Niečo mi zamrmlal do uší a ja som samozrejme počula hatlaninu. Snažila som sa mu vysvetliť že mu nerozumiem ale ešte na mňa vyletel a začal nadávať. Keď mi konečne pomohla jedna slečna ktorá pri tom bola, tak som mu doniesla čo si žiadal a zrazu som len počula „ďakujem srdiečko“.

Je vtipné že najskôr na mňa navreštal ako na malé decko a potom som bola srdiečko. Nikdy som asi nebola tak vytočená ako vtedy, no zvládlo sa to a svadba pokračovala bezchybne.

Týmto malým úryvkom som chcela len poprosiť aby ste sa ku nám ako čašníkom nechovali ako k sluhom ale ako k ľuďom. Tiež máme city a mrzí nás keď sa nám niečo nepodarí, nemusíte nám hneď nadávať.

Moje pocity na „dnešný svet mládeže“

20.05.2017

Týmto článkom sa chcem podeliť o svoje pocity. A to je, že ma mrzí keď vidím dnešné deti, či už v mojom veku alebo mladšie ako držia v ruke fľašu s alkoholom alebo cigarety. V prípade, viac »

Moderná doba (môj názor)

11.04.2017

Celkom ma mrzí táto moderná doba. Nemôžem povedať, že sama do nej nezapadám, ale keď vidím tie dnešné deti je mi to celkom ľúto. Ja keď som bola asi šiestačka na základnej škole a išli viac »

Prístup učiteľov kedysi a teraz.

08.04.2017

Mala som tú česť sa porozprávať s jedným z učiteľov a dozvedela som sa niečo, čo je pre mňa dosť zaujímavé. Kedysi údajne chodili učitelia aj domov k rodičom žiaka a preberali tam jeho viac »

Koruna

Moody's zvýšila výhľad ratingu Česka zo stabilného na pozitívny

21.04.2018 10:33

Ratingová agentúra Moody's zvýšila výhľad úverového ratingu Českej republiky, ktorá má známku A1, zo stabilného na pozitívny.

rakúsky parlament

Rakúsky parlament schválil sporný "bezpečnostný balík"

21.04.2018 08:14

Na základe schválených legislatívnych zmien získa polícia prístup k väčšine monitorovacích kamier vo verejných priestoroch.

Trump

Trump spucoval OPEC za vysoké ceny ropy

21.04.2018 08:00

OPEC "opäť robí zle" vyhlásil Trump v piatok na Twitteri a dodal, že snaha o zachovanie vysokých cien ropy "nebude akceptovaná!".

NTU robot, Singapur

Robot zložil stoličku z Ikea za dvadsať minút. Za koľko to zvládnete vy?

21.04.2018 06:49

Jedenásť minút premýšľať, deväť minút skladal. Singapurským vedcom sa podarilo vyvinúť robota, ktorý zložil stoličku Ikea.

remember

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4798x
Priemerná čítanosť článkov: 960x

Autor blogu

Kategórie